Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Malaco Aakkoset Hedelmäkätkö konfektyrblandning 280g
Alla Malaco Aakkoset produkterUngefär2,68 €
Vertailuhinta 9,57 €/kg
Information
Information
Aakkoset Fruktgömma innehåller mjuka och fylliga godisbitar med smak av hallon, apelsin och lime. Ett mjukt tuggvänligt fruktgodisskal och en…
Tillverkningsland
Polen
Ingredienser
glukossirap, socker, vatten, gelatin, surhetsreglerande medel (citronsyra, äppelsyra), geleringsmedel (pektin), äppeljuice koncentrat, äppelpuré koncentrat, naturliga aromer, koncentrat från (morot, äpple, svart morot, spirulina, safflor), ytbehandlingsmedel (karnaubavax), stabiliseringsmedel (natriumcitrater).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256915080
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 365 kJ / 321 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 73 g |
| - varav sockerarter | 44 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,12 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 341 kJ / 80 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 0,03 g |

