Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Malaco Aakkoset Herkkuhetki konfektyrblandning 280g
Alla Malaco Aakkoset produkterUngefär2,68 €
Vertailuhinta 9,57 €/kg
Information
Information
Aakkoset Herkkuhetki är en mörk och mjuk blandning av förföriska smaker. Blandningen innehåller sex olika smaker, varav tre kombinerar lakrits med…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
glukossirap, socker, stärkelse, gelatin, glukos-fruktossirap, lakritsextrakt, ammoniumklorid (=salmiak), karamelliserat socker, salt, naturliga aromer (bl.a. vanillin), vegetabiliska oljor (kokos, raps), arom, ytbehandlingsmedel (karnaubavax, bivax), färgämne (vegetabiliskt kol), emulgeringsmedel (E471).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256914373
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25 C, undvik direkt solljus.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 467 kJ / 345 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 81 g |
| - varav sockerarter | 56 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,39 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 367 kJ / 86 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,10 g |


