Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Malaco Aakkoset Mini Kirpeä Sirkus konfektyrblandning 120g
Alla Malaco Aakkoset produkterUngefär1,38 €
Vertailuhinta 11,50 €/kg
Information
Information
Aakkoset Mini Sur Sirkus innehåller de välkända favoritsmakerna från Sirkus Aakkoset, lätt sockrade med en mild syrlighet. MINI-godispåsarna är ett…
Tillverkningsland
Slovakien
Ingredienser
socker, glukossirap, modifierad stärkelse, syror (E270, E296), lakritsextrakt, surhetsreglerande medel (natriummalater), ammoniumklorid (=salmiak), färgämnen (E153, E141, E100), salt, naturliga aromer, arom, koncentrat från (morot, svarta vinbär).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256914502
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 504 kJ / 354 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 88 g |
| - varav sockerarter | 61 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,34 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 376 kJ / 89 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 22 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,09 g |


