Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Malaco Aakkoset Pikku Salmiakki pastill 75g
Alla Malaco Aakkoset produkterUngefär1,88 €
Vertailuhinta 25,07 €/kg
Information
Information
Aakkoset - bokstavligen gott! En ask med förtjusande små och behagligt mjuka salmiaksmakande godispastiller. Den behändiga asken följer med dig och…
Tillverkningsland
Slovakien
Ingredienser
glukossirap, socker, stärkelse, modifierad stärkelse, förtjockningsmedel (gummi arabicum), ammoniumklorid (=salmiak), lakritsextrakt, vegetabiliska oljor (kokos, raps), salt, färgämne (vegetabiliskt kol), naturlig arom, ytbehandlingsmedel (karnaubavax).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256911990
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C.
Bruksanvisning
Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 453 kJ / 342 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 83 g |
| - varav sockerarter | 61 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,22 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 363 kJ / 86 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,06 g |


