Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Malaco Aakkoset Pikku Sirkus pastill 75g
Alla Malaco Aakkoset produkterUngefär1,88 €
Vertailuhinta 25,07 €/kg
Information
Information
Aakkoset - bokstavligen gott! Pikku Aakkonen Sirkus innehåller Frukt Aakkonen och Sirkus Aakkonen som små mjuka pastiller. Den behändiga asken följer…
Tillverkningsland
Slovakien
Ingredienser
glukossirap, socker, stärkelse, modifierad stärkelse, förtjockningsmedel (gummi arabicum), syra (E270), lakritsextrakt, vegetabiliska oljor (kokos, raps), naturliga aromer (bl.a. vanillin), ammoniumklorid (=salmiak), färgämnen (vegetabiliskt kol, klorofyllinkopparkomplex, kurkumin), salt, ytbehandlingsmedel (karnaubavax), koncentrat från (morot, svarta vinbär).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256911969
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 463 kJ / 345 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 84 g |
| - varav sockerarter | 61 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,10 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 366 kJ / 86 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,03 g |


