Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Malaco Aakkoset Pirteät Kirpeät konfektyrblandning 280g
Alla Malaco Aakkoset produkterUngefär2,68 €
Vertailuhinta 9,57 €/kg
Information
Information
Pirteät Kirpeät Aakkoset är en färggrann blandning av lagom sura fruktgodis. Den innehåller olika smak av favorit fruktgodiset. Av den rejäla påsen…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
socker, päronjuice från koncentrat 37%, glukossirap, stärkelse, syror (citronsyra, äppelsyra), surhetsreglerande medel (natriummalater), naturliga aromer, koncentrat från (sötpotatis, äpple, safflor, spirulina, rädisa, körsbär), färgämnen (paprikaextrakt, kurkumin).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256913796
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 515 kJ / 357 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 88 g |
| - varav sockerarter | 61 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,22 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 379 kJ / 89 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 22 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,06 g |


