Laddar

Malaco Funky Fish konfektyrblandning 180g
Alla Malaco produkterInformation
Information
Malaco Funky Fish är en blandning av fiskformade klassiker. Mixen med fyra olika fruktsmaker och salmiak är garanterat den sötaste och mest färgglada…
Tillverkningsland
Ingredienser
socker/sukker, glukossirap, stärkelse/stivelse, ammoniumklorid (=salmiak), syra (citronsyra), lakritsextrakt, surhetsreglerande medel (natriumcitrater), naturliga aromer (bl.a. vanillin), vegetabiliska oljor (kokos, raps), arom, stabiliseringsmedel/stabilisator (E471), ytbehandlings-/overfladebehandlingsmiddel (bivax/bivoks), färgämnen/farvestoffer (E153, E160e (innehåller/indeholder gelatin), E141, E160a).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 474 kJ / 347 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 85 g |
| - varav sockerarter | 61 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,16 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 369 kJ / 87 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,04 g |

