Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Malaco Giant Strawberries and Apples konfektyrblandning 180g
Alla Malaco produkterUngefär1,95 €
Vertailuhinta 10,83 €/kg
Information
Information
Malaco Giant Strawberries and Apples innehåller klassiska lösgodisar: jättestora, sockrade jordgubbs- och äppelbitar.
Godisarna är packade i en påse…
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
socker/sukker, glukossirap, stärkelse/stivelse, syra (citronsyra), koncentrat från (spirulina, safflor, morot/gulerod, svarta vinbär/solbær), naturliga aromer, surhetsreglerande medel (natriumcitrater), färgämnen/farvestoffer (E141, E100).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256914991
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Bör ätas i bitar. Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 520 kJ / 358 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 88 g |
| - varav sockerarter | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,07 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 380 kJ / 89 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 22 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,02 g |

