Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Malaco Super Salty konfektyrblandning 180g
Alla Malaco produkterUngefär1,95 €
Vertailuhinta 10,83 €/kg
Information
Information
Malaco Super Salty innehåller, precis som namnet antyder, rejält salta salmiakkarameller. Blandningen består av fyra olika sorters godis, alla med…
Tillverkningsland
Slovakien
Ingredienser
socker, glukossirap, stärkelse, ammoniumklorid (=salmiak), modifierad stärkelse, glukos-fruktossirap, lakritsextrakt, färgämne (vegetabiliskt kol), naturlig arom, arom (bl.a. vanillin).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256914335
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 437 kJ / 339 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 84 g |
| - varav sockerarter | 55 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,14 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 359 kJ / 85 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,04 g |


