Laddar

Malaco TV Mix Choco konfektyrblandning 280g
Alla Malaco produkterInformation
Information
De bästa i en enda röra! TV MIX Choco innehåller knastrande och mjuka chokladgodsaker, fruktiga och fräscha vingummin och knaprig lakrits. Det finns…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Laktos, Mandlar, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
socker, glukossirap, glukos-fruktossirap, stärkelse, vegetabiliska fetter (shea, kokos, palm), melass, fullhärdade vegetabiliska fetter (kokos, palm), kakaosmör, VETEMJÖL, HELMJÖLKSPULVER, SMÖR, kakaomassa, vasslepulver (MJÖLK), syra (citronsyra), SKUMMJÖLKSPULVER, gelatin, stabiliseringsmedel (gummi arabicum), fettreducerat kakaopulver, koncentrat från (svart morot, morot, svarta vinbär), fuktighetsbevarande medel (glycerol, sorbitoler), lakritsextrakt, naturliga aromer, ammoniumklorid (=salmiak), vegetabiliska oljor (kokos, raps), emulgeringsmedel (lecitiner (SOJA), E476), salt, aromer (bl.a. vanillin), färgämnen (E150d, E160c, E160e, E100, E141, E120), ytbehandlingsmedel (karnaubavax, bivax, shellack). KAN INNEHÅLLA JORDNÖTTER, HASSELNÖTTER OCH MANDEL.
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 465 kJ / 399 kcal |
| Fett | 7,4 g |
| - varav mättat fett | 4,4 g |
| Kolhydrat | 81 g |
| - varav sockerarter | 66 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 0,27 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 366 kJ / 100 kcal |
| Fett | 1,8 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,07 g |


