Laddar

Malaco TV Mix Hedelmä konfektyrblandning 340g
Alla Malaco TV Mix produkterInformation
Information
TV Mix Hedelmä är en läcker och mångsidig blandning av fruktig vingummi, skumgodis och krispig salmiak, som erbjuder en upplevelse i flera olika…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
socker, glukossirap, stärkelse, glukos-fruktossirap, melass, VETEMJÖL, syror (citronsyra, äppelsyra), invertsockersirap, gelatin, fullhärdat kokosfett, aromer, vegetabiliska oljor (kokos, raps), förtjockningsmedel (gummi arabicum), fuktighetsbevarande medel (glycerol, sorbitoler), surhetsreglerande medel (natriumcitrater), lakritsextrakt, färgämnen (E150c, E150d, E141, E120, E160e, E160c, E100, E160a), koncentrat från (svart morot, spirulina, sötpotatis, äpple, rädisa, körsbär), ytbehandlingsmedel (bivax, karnaubavax), salt.
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 528 kJ / 360 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 87 g |
| - varav sockerarter | 66 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,13 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 382 kJ / 90 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 22 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,03 g |

