Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Malaco TV Mix Kirpeä konfektyrblandning 280g
Alla Malaco TV Mix produkterUngefär2,83 €
Vertailuhinta 10,11 €/kg
Information
Information
De bästa är blandade! Den länge eftertraktade Mini TV Mix Kirpeä finns nu även som stor påse. Påsen har länge önskats och nu blir den verklighet,…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
socker, glukossirap, modifierad stärkelse, stärkelse, gelatin, syror (E270, E296, E330), surhetsreglerande medel (natriummalater), färgämnen (E170, E120, E160c, E133, E100), naturliga aromer, karamelliserat socker, koncentrat från (svart morot, morot, svarta vinbär, safflor, spirulina), fullhärdat palmfett.
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256910610
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 503 kJ / 354 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 86 g |
| - varav sockerarter | 59 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 0,29 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 376 kJ / 89 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,07 g |


