Laddar

Malaco TV Mix Laku konfektyrblandning 340g
Alla Malaco TV Mix produkterInformation
Information
De bästa i en enda röra! TV Mix Laku är en mångsidig blandning av lakrits- och fruktgodis. Påsen innehåller bl.a. SukuLaku- och PusPus…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
socker, glukossirap, stärkelse, VETEMJÖL, melass, glukos-fruktossirap, fullhärdat kokosfett, lakritsextrakt, modifierad stärkelse, gelatin, ammoniumklorid (=salmiak), kokosflingor, dextros, fuktighetsbevarande medel (sorbitoler, glycerol), syror (citronsyra, äppelsyra), invertsockersirap, aromer, kakaopulver, salt, färgämnen (E153, E141, E120, E100), vegetabiliska oljor (kokos, raps), maltodextrin, karamelliserat socker, ytbehandlingsmedel (bivax, karnaubavax), koncentrat från (sötpotatis, äpple, rädisa, körsbär, spirulina), emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av fettsyror), geleringsmedel (gummi arabicum), vegetabiliskt fett (kokos).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 535 kJ / 362 kcal |
| Fett | 1,6 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 84 g |
| - varav sockerarter | 65 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,17 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 384 kJ / 91 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,04 g |


