Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Malaco TV Mix Mini Kirpeä Kuula konfektyrblandning 90g
Alla Tv Mix produkterUngefär1,38 €
Vertailuhinta 15,33 €/kg
Information
Information
TV Mix Kirpeä Kuula 90g är en blandning av fruktsmakande hårdgodis. I påsen finns tre olike smaker: saftig jordgubbe, fräsch äpple och mousserande…
Tillverkningsland
Danmark
Ingredienser
socker, glukossirap, syra (citronsyra), aromer, koncentrat från (rädisa, citron, svarta vinbär), färgämnen (E150a, E150c, E160a, E131).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256913857
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 611 kJ / 379 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 95 g |
| - varav sockerarter | 62 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 403 kJ / 95 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |


