Laddar

Malaco Tv Mix Mini Original konfektyrblandning 110g
Alla Malaco produkterInformation
Information
De bästa i en enda röra! TV MIX Mini Original är som sin storebror en blandning av diverse vingummin, skumgodis, lakritskritor, nonpareilgodis och…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
socker, glukossirap, stärkelse, glukos-fruktossirap, modifierad stärkelse, melass, VETEMJÖL, invertsockersirap, ammoniumklorid (=salmiak), gelatin, lakritsextrakt, syra (citronsyra), VETESTÄRKELSE, fuktighetsbevarande medel (sorbitoler, glycerol), fullhärdat kokosfett, salt, förtjockningsmedel (gummi arabicum), naturliga aromer, färgämnen (E153, E150d, E120, E100, E141, E160a), vegetabiliska oljor (kokos, raps), stabiliseringsmedel (E471), aromer (bl.a. vanillin), surhetsreglerande medel (natriumhydroxid), koncentrat från (spirulina), ytbehandlingsmedel (karnaubavax, bivax).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 518 kJ / 357 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 87 g |
| - varav sockerarter | 65 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,26 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 379 kJ / 89 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 22 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,07 g |

