Laddar

Malaco TV Mix Original konfektyrblandning 340g
Alla Malaco TV Mix produkterInformation
Information
De bästa i en enda röra! TV MIX Original-påsen är en blandning av diverse vingummin, skumgodis, lakritskritor, nonpareilgodis och salmiak. Påsen var…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
socker, glukossirap, stärkelse, glukos-fruktossirap, melass, gelatin, VETEMJÖL, invertsockersirap, ammoniumklorid (=salmiak), modifierad stärkelse, lakritsextrakt, syra (citronsyra), VETESTÄRKELSE, fullhärdat kokosfett, fuktighetsbevarande medel (sorbitoler, glycerol), salt, naturliga aromer, förtjockningsmedel (gummi arabicum), färgämnen (E153, E150d, E120, E100, E141, E160a), vatten, vegetabiliska oljor (kokos, raps), stabiliseringsmedel (E471), aromer (bl.a. vanillin), koncentrat från (spirulina), ytbehandlingsmedel (karnaubavax, bivax), surhetsreglerande medel (trinatriumcitrat).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 530 kJ / 360 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 86 g |
| - varav sockerarter | 66 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0,26 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 383 kJ / 90 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 22 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,07 g |

