Laddar

Malaco TV Mix Salmiakki konfektyrblandning 280g
Alla Malaco TV Mix produkterInformation
Information
TV Mix Salmiakki -påsen har verkligen den bästa blandningen av salmiakgodis. Den mångsidiga blandningen har ett brett sortiment av smaker, former och…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
socker, glukossirap, stärkelse, modifierad stärkelse, melass, ammoniumklorid (=salmiak), gelatin, lakritsextrakt, VETEMJÖL, glukos-fruktossirap, invertsockersirap, stabiliseringsmedel (sorbitoler, mono- och diglycerider av fettsyror), fullhärdat kokosfett, färgämnen (E153, E150c, E150d, E160c, E141), förtjockningsmedel (gummi arabicum), fuktighetsbevarande medel (glycerol, sorbitoler), salt, vegetabiliska oljor (kokos, raps), syra (citronsyra), aromer, naturliga aromer, surhetsreglerande medel (trinatriumcitrat), ytbehandlingsmedel (bivax, karnaubavax), koncentrat från (svartmorot).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 487 kJ / 350 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 83 g |
| - varav sockerarter | 61 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 0,28 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 372 kJ / 88 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,07 g |


