Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Malviala djupfryst cocktailrispirog 2000g ca. 44st
Alla Malviala produkterUngefär5,99 €
Vertailuhinta 3,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri och råg djupfryst cocktailrispirog. 44 st i låda. Grädda piroger i ugnen och njuta.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
Vatten, ris 20% (ursprung: eu), RÅGMJÖL 12%, rypsoljeprodukt (rypsolja, smörarom, antinoxidationsmedel (E306)), VETEMJÖL, socker, salt, natriumkasenat (MJÖLKPROTEIN, majsdextros).
Kontaktuppgifter
Malviala Oy
Kellokuja 1 70460 Kuopio
https://www.elonen.fi
Tillverkare
Malviala Oy
Kellokuja 1 70460 Kuopio
https://www.elonen.fi
EAN
6410140000060
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring -18 C. Djupfryst. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 734 kJ / 174 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 6,3 g |
| Protein | 3,4 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


