Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mångsidig, söt och folklig senap för varje hemmet. Perfekt för korv och matlagning.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, SENAPSPULVER, socker, sirap, ättika, rypsolja, matsalt (0, 2%). Förtjockningsmedel: guargummi, xantangummi.
Kontaktuppgifter
Marknadsförare
Vaskion Mauste
21380 Aura
0103117490
EAN
6425900001010
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 160 kJ / 270 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 34 g |
| - varav sockerarter | 33 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


