Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Färdig senap, även till matlagning Laktosfri och glutenfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, socker, glukossirap, SENAPSFRÖ, rapsolja, vinäger, SENAPSPULVER, modifierad stärkelse, salt, surhetsreglerande medel (ättiksyra), sockersirap, konserveringsmedel (kaliumsorbat).
Kontaktuppgifter
Maxisauce Oy
Nummenniityntie 22, 20780 Kaarina
EAN
6428200019709
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 111 kJ / 264 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 41,5 g |
| - varav sockerarter | 34,9 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Natrium | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


