Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Anis har en stark, sötaktig smak. Används hel och malen som smaksättning i bröd och semlor samt i ost- och grönsaksrätter. Meiras kvalitetsgaranti:…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Anis hel.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414200125007
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 410 kJ / 337 kcal |
| Fett | 14,6 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 50 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 17,6 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 14,6 g |
| Natrium | 0 g |


