Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Basilika är en väldoftande ört med mild smak. Den lämpar sig för smaksättning av tomat och andra grönsaker, soppor, pasta- och köttfärsrätter,…
Tillverkningsland
Egypten
Allergener
Selleri
Ingredienser
Basilika.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201100300
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 976 kJ / 233 kcal |
| Fett | 4,1 g |
| - varav mättat fett | 2,2 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 0,19 g |
| Fiber | 38 g |
| Natrium | 0,1 g |


