Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Broilerkrydda passar till olika slags broiler-, kött- och fiskrätter. Prova även till grytor och såser. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Paprika, lök, tomat, vitlök, koriander, gurkmeja, spiskummin, hornklöver, svartpeppar, vitpeppar
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201000518
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 337 kJ / 320 kcal |
| Fett | 6,9 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,16 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |

