Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Cayennepeppar har en eldig, mycket stark smak. Den passar till ägg-, fisk- och kycklingrätter och höjer hettan i starka kötträtter. Meiras…
Tillverkningsland
Kina, Spanien, Indien
Ingredienser
Malen Cayennepeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201000532
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 331 kJ / 318 kcal |
| Fett | 17,3 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 56,6 g |
| - varav sockerarter | 10,3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 27,2 g |
| Natrium | 0 g |


