Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Eldig, mycket stark krydda (ca 60 000 scoville) med aromatisk smak. Eldigt chilipulver innehåller olika slags chilisorter och höjer redan i små…
Tillverkningsland
Indien
Ingredienser
Chilipulver.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101886596
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 179 kJ / 282 kcal |
| Fett | 14,3 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 49,7 g |
| - varav sockerarter | 7,2 g |
| Protein | 13,5 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 34,8 g |
| Natrium | 0 g |


