Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Curry passar till broiler-, fisk-, kött-, ägg- och risrätter och även till olika slags såser. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Koriander, gurkmeja, hornklöver, spiskummin, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201000600
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 298 kJ / 310 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 32 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 0,14 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |

