Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Fänkål har en aning söt smak som påminner om anis. Den används till bröd och småfranska samt till stekt fisk och fisksoppa. Meiras kvalitetsgaranti:…
Tillverkningsland
Indien
Ingredienser
Hel fänkål.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414200125205
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 443 kJ / 345 kcal |
| Fett | 14,9 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 52,3 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 15,8 g |
| Salt | 0,22 g |
| Fiber | 39,8 g |
| Natrium | 0,1 g |


