Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Grillkrydda passar till stekta och grillade kött-, fisk- och broilerrätter och marinader. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar alltid…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Paprika, lök, vitlök, svartpeppar, vitpeppar, cayennepeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201000921
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 326 kJ / 317 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 5,8 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,11 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |

