Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Malen ingefära används som smaksättning till pepparkakor, kryddkakor, bakverk med äpple och olika krätter. Smakar gott även på fil. Meiras…
Tillverkningsland
Kina
Ingredienser
Malen ingefära.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201001102
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 404 kJ / 335 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 71,6 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,07 g |
| Fiber | 14,1 g |
| Natrium | 0 g |


