Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Indisk kryddblandning ger en fyllig och en aning eldig smak till olika slags kött-, broiler-, fisk- och risrätter samt vegetariska rätter. Meiras…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Koriander, gurkmeja, lök, svartpeppar, fänkål, kardemumma, nejlika, kummin och cayennepeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201001287
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 279 kJ / 306 kcal |
| Fett | 9 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 34 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,13 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |

