Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meira Italiensk ketchup är smaksatt t.ex. med örter som är typiska för det italienska köket (basilika, timjan och salvia). Italiensk ketchup har en…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Tomatpuré (84 %), socker, ättika, joderat salt, örter 0, 3 % (basilika, timjan, salvia), konserveringsmedel (E202, E211), naturliga aromer (kryddpeppar, nejlika, vitpeppar), ingefära.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101885575
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara den öppnade flaskan i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 306 kJ / 73 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Natrium | 0,6 g |

