Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Köttfärskrydda passar till olika slags köttfärsrätter. Använd ca 1 msk per halvt kilo köttfärs.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Jodhaltigt salt (35 %), glukos, lök, paprika, svartpeppar, vitlök, vitpeppar, basilika.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201001331
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 894 kJ / 214 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 40 g |
| - varav sockerarter | 23 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 34,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 13,6 g |

