Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Spiskummin är fyllig och stark orientalisk krydda. Den passar till olika slags kött-, broiler-, fisk- och risrätter, vegetariska rätter samt till…
Tillverkningsland
Indien
Ingredienser
Malen spiskummin (Jeera).
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201001355
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 569 kJ / 375 kcal |
| Fett | 22,3 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 33,7 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 17,8 g |
| Salt | 0,43 g |
| Fiber | 10,5 g |
| Natrium | 0,2 g |

