Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiskkrydda passar till olika slags fiskrätter. Använd 1–2 tsk per halvt kilo fisk. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar alltid från den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Lök, dill, citronpulver (socker, citron, klumpförebyggande medel (E 551)), socker, SENAPSFRÖ, koriander, svartpeppar, surhetsreglerande medel (citronsyra) och vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201001447
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 338 kJ / 320 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 55 g |
| - varav sockerarter | 27 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,14 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |

