Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Används som smaksättning i asiatiska och mexikanska grönsaks- och kötträtter. Passar även till bakverk som t.ex. kanelbullar, kakor och småbröd, samt…
Tillverkningsland
Indonesien, Vietnam
Ingredienser
Malen kanel.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101886794
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 035 kJ / 247 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 27,5 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 4 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 53 g |
| Natrium | 0 g |


