Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meira Ketchup har en fyllig konsistens och läcker tomatsmak. Meiras Ketchup mindre socker och salt har ett lägre energiinnehåll. Produkten är ändå…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Tomatpuré (86 %), socker, ättika, jodhaltigt salt, naturliga aromer (kryddpeppar och vitpeppar), ingefära.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414202702503
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara den öppnade flaskan i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 301 kJ / 72 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Natrium | 0,6 g |

