Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Kokosflingor passar till olika slags bakverk och godis. De ger även fyllig smak till olika slags kött-, broiler- och fiskrätter. Du kan även prova…
Tillverkningsland
Indonesien, Filippinerna
Allergener
Nöt, Jordnöt, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
Kokosflingor.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101885278
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, svalt och skyddas från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 765 kJ / 661 kcal |
| Fett | 65 g |
| - varav mättat fett | 57 g |
| - varav fleromättat fett | 0,7 g |
| - varav enkelomättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 6,4 g |
| - varav sockerarter | 6,4 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 0,09 g |
| Fiber | 16 g |
| Natrium | 0 g |


