Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ger behändigt smaker från det grekiska köket i olika slags köttfärsrätter. Salt och tillsatsmedel har inte tillsatts i kryddblandningen. Laga till…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Paprika, lök, svartpeppar, socker, basilika, mynta, persilja, timjan, oregano.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101885216
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 318 kJ / 315 kcal |
| Fett | 7,7 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,22 g |
| Fiber | 22 g |
| Natrium | 0,1 g |

