Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kummin används som smaksättning till matbröd, småfranska och kex. Den passar även till kål-, ost- och fiskrätter. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Hel kummin.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201002086
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 567 kJ / 374 kcal |
| Fett | 22 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 34 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,41 g |
| Fiber | 11 g |
| Natrium | 0,2 g |


