Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Gurkmeja passar som smaksättning till broiler-, fisk-, kött- och skaldjursrätter samt i stället för curry till risrätter. Meiras kvalitetsgaranti:…
Tillverkningsland
Indien
Ingredienser
Gurkmeja.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201002154
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 305 kJ / 312 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 67,1 g |
| - varav sockerarter | 3,2 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 0,07 g |
| Fiber | 22,7 g |
| Natrium | 0 g |

