Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Meira Ekologisk malen kanel Ceylon Fairtrade 22g
Alla Meira produkterUngefär1,48 €
Vertailuhinta 67,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meira Ekologisk Ceylonkanel har också Rättvis handel-certifiering. Denna kanel har en mjuk smak som är mildare än i vanlig kanel. Ceylonkanel…
Tillverkningsland
Sri Lanka
Ingredienser
Malen Ceylon kanel
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101887326
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 053 kJ / 255 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 27,6 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 4 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 53,1 g |
| Natrium | 0 g |


