Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Meira Ekologisk ketchup mindre socker och salt 250g
Alla Meira produkterUngefär2,48 €
Vertailuhinta 9,92 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meiras ekologiska ketchup med mindre socker och salt innehåller rikligt med tomater. Tomathalten är 88 % som är den högsta bland de ekologiska…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Ekologisk tomatpuré (88 %), ekologisk ättika, ekologiskt socker, joderat salt, naturliga aromer (vitpeppar, kryddpeppar, nejlika).
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101883878
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara den öppnade flaskan i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 285 kJ / 68 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Natrium | 0,4 g |

