Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Meira Ekologisk svartpeppar krossad Fairtrade 35g
Alla Meira produkterUngefär3,57 €
Vertailuhinta 102,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meira Ekologisk krossad svartpeppar passar som smaksättning till fisk, såser, pasta, gryträtter och småvarmt. De aromatiska oljorna i peppar…
Tillverkningsland
Sri Lanka
Ingredienser
Ekologisk svartpeppar krossad
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101884332
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 157 kJ / 276 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 39 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 25 g |
| Natrium | 0 g |


