Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meira Söt senap för dig som gillar sötare senap! Senapen tillverkas av färska högkvalitativa senapsfrön som mals med Meiras egna stenkvarnar på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Socker, SENAPSPULVER, vatten, sirap, ättika, jodhaltigt salt (0, 9 %) och konserveringsmedel (natriumbensoat).
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414202500802
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 205 kJ / 288 kcal |
| Fett | 8,9 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 40 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Natrium | 0,4 g |


