Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Malen kryddpeppar passar till kött- och köttfärsrätter, svampsallad, lutfisk och pepparkakor. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar…
Tillverkningsland
Honduras
Ingredienser
Malen kryddpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201002208
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 099 kJ / 262 kcal |
| Fett | 8,7 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 50,5 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 21,6 g |
| Natrium | 0,1 g |


