Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Mejram är en ört med relativ stark smak. Den passar till grönsaks- och potatisrätter, ärtsoppa och även till broiler- och leverrätter. Meiras…
Tillverkningsland
Egypten
Allergener
Selleri
Ingredienser
Mejram.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201002604
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 136 kJ / 271 kcal |
| Fett | 7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 20,3 g |
| - varav sockerarter | 4,1 g |
| Protein | 12,7 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 40 g |
| Natrium | 0,1 g |


