Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Meira Fint havssaltet fås från havsvatten i Medelhavet genom att avdunsta vattnet med solvärme och rena det återstående saltet. Tack vare…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Havssalt, klumpförebyggande medel (E 535).
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101884714
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras på torrt ställe.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 0 kJ / 0 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 94,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 37,6 g |


