Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Mynta är en ört med stark och en aning söt smak. Den passar som smaksättning till fårkött, såser, grönsaker, drycker, myntagelé och fruktsallad.…
Tillverkningsland
Egypten
Ingredienser
Mynta.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201102182
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 194 kJ / 285 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 29,8 g |
| Natrium | 0,4 g |


