Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Muskotnöt används till potatis-, morots-, kålrots- och makaronlådor och även till blomkål, stuvad spenat och chokladdesserter. Endast till kryddning.…
Tillverkningsland
Indonesien, Indien
Ingredienser
Malen muskotnöt.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414200136874
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 196 kJ / 524 kcal |
| Fett | 36,3 g |
| - varav mättat fett | 25,9 g |
| Kolhydrat | 28,5 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 20,8 g |
| Natrium | 0 g |


