Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Malen svartpeppar passar till stekt och grillat kött samt till fisk, såser, gryträtter och småvarmt. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor…
Tillverkningsland
Vietnam
Ingredienser
Malen svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6414201102298
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 050 kJ / 251 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 63,9 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 10,4 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 25,3 g |
| Natrium | 0 g |


